Titkos recept a kémia érettségire

Igen, kattintásvadász cím, hiszen ilyen nem létezik. Persze lehet, hogy valaki azt állítja, hogy tudja, de én ezt nem tudom elhinni.
Kijelöltem feladatokat egy tanítványomnak, aki készül az emelt szintű kémia érettségire. Azt kérdezte, hogy ha ezeket megcsinálja, akkor az elég-e ennek a témakörnek a megtanulásához. Mire azt mondtam neki, hogy bárcsak tudnám. Ha tudnám, hogy milyen feladatokból és mennyit kell megcsinálni mondjuk egy 90%-os eredményhez, akkor minden bizonnyal én lennék a világ legjobb tanára. Sajnos, nem tudom és nem is gondolom, hogy van erre recept.
Egyrészt nem egyformák a diákok képességei. Nyilván, aki gyorsabb felfogású, éles eszű, annak kevesebb is elég. Az azonban biztos, hogy olyan diákkal még nem találkoztam az elmúlt 30 évben, aki úgy ért volna el szép eredményt, hogy ne gyakorolt volna sokat.
Egyet tudok tehát tanácsolni: csinálj minél több feladatot! Gyakorolj, tanulj, amennyit csak tudsz, amennyit bírsz. Bár most változott egy kicsit az érettségi követelmény, nyugodtan csináld meg az összes emelt kémia írásbelit 2005-től kezdve, abból nem lesz bajod. Van már az OH oldalán tematikus kereső is, de bátran ajánlom a https://bzsb.hu/aloldalak/oktatasi-anyagok/kemia.html weboldalt, ahol szintén témakörök és feladattípusok szerint válogathatsz.

Palya Tamás

Palya Tamás

30 évig tanítottam gimnáziumban matematikát és kémiát. Jelenleg szabadúszó tanár vagyok.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hasonló cikkek

Erdős Pál

Erdős Pál (1913.03.26-1996.09.20.) minden bizonnyal a nemzetközileg legismertebb magyar matematikus. Már négyéves korában kétjegyű számokat szorzott össze és önállóan felfedezte a negatív számokat. Szakterülete a

Tovább olvasom »