Kémia érettségi: teszt

Egyszerű választásos feladat mindig van: öt válasz közül kell a jót, esetleg a hibásat megjelölni. Ez utóbbi esetben külön kiemelik valamilyen módon (aláhúzás, vastag betű), hogy a rossz választ kell keresni.

Mindenképpen legalább kétszer olvasd el a kérdést! Ha olyan válaszlehetőségek vannak, amelyekben pl. több molekula is van, akkor érdemes a kizárásos módszert alkalmazni. Pl. ha az a feladat, hogy válasszuk ki azt a sort, amiben csak apoláris molekulák vannak és mindegyikben 5 van felsorolva, akkor ez azt jelenti, hogy 25 molekuláról kell döntést hozni. Mindezt 1 pontért… Ha viszont egy sorban meglátsz egy dipólusmolekulát, akkor a többit abban a sorban már nem is kell nézni! Ha szerencséd van, akkor 4 sorban is találsz ilyen „kilógó” molekulát és akkor kész is vagy.

Nem szabad leragadni egy ilyen feladatnál, mert – még egyszer hangsúlyozom – csak 1 pontot adnak rá. Tehát, ha túl sok a szöveg, akkor inkább hagyd későbbre!

Általában egy téglalapba kell beírni a megoldást, de javaslom, hogy előbb a rossz válaszok betűjeleit húzd át, a jó válaszét karikázd be! Mikor minden állításról döntést hoztál, akkor írd be a megfelelő betűt a téglalapba! Persze az is megeshet, hogy akkor világosodsz meg, amikor már beírtad. Nem kell pánikba esni, egyértelműen húzd át és írd mellé a jó választ! Semmiképpen se azt csináld, hogy átírod a betűt, mert az nem egyértelmű, ha pl. C-t D-re átfirkálod, majd B-re módosítod.

A feladatlapra firkálhatsz, érdemes lerajzolni a molekulák képletét, standardpotenciálját, esetleg olvadás- és forráspontját kiírni a függvénytáblázatból stb. Persze csak azt, amire szükség lehet.

Ne hagyj üresen semmit! Ez nem a Zrínyi matekverseny, ahol a rossz válaszért pontlevonás jár! Szóval, ha nem tudsz dönteni, akkor írj be egy betűt (A,B,C,D,E), lehet hogy szerencséd lesz.

Ha még átnéznéd a számítási feladatokat, akkor ebben itt tudok segíteni.

Palya Tamás

Palya Tamás

30 évig tanítottam gimnáziumban matematikát és kémiát. Jelenleg szabadúszó tanár vagyok.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hasonló cikkek

Függvénytáblázat

Ha magántanárként dolgozik az ember, annak az az (egyik) előnye, hogy belelát abba, hogy az iskolában tanító kollégák mit csinálnak, pontosabban a gyerek füzete és

Tovább olvasom »

Erdős Pál

Erdős Pál (1913.03.26-1996.09.20.) minden bizonnyal a nemzetközileg legismertebb magyar matematikus. Már négyéves korában kétjegyű számokat szorzott össze és önállóan felfedezte a negatív számokat. Szakterülete a

Tovább olvasom »