“Tudásunk nem jelentéktelen hányadát képezik a különböző tévhitek. Ezek olyan tudományosan nem helytálló ismeretek, melyek alapvetően befolyásolják a világról alkotott képünket, mindennapi cselekedeteinket. Tévhiteink nagyon is »emberiek«: a mindennapi megismerés hiányosságai (túláltalánosítás, szelektív észlelés, pontatlan megfigyelés), a számunkra elviselhetetlenül bonyolult problémák egyszerű megoldásába vetett hit és a csodavárás legalább annyira okai, mint a félretájékoztatás, félrevezetés, legyen az szándékos vagy akár jó szándékú is. És tévhiteink megannyi veszélyt hordoznak magukban: gyakran pénztárcánk, nem ritkán egészségünk látja kárát.” (Tóth Zoltán egyetemi docens, Debreceni Egyetem Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék)
Amikor a természettudományok oktatása ennyire háttérbe szorul, akkor ne csodálkozzunk rajta, ha az emberek elhisznek minden hülyeséget. Ez a könyv 100 tévhitet gyűjt össze és részletesen bemutatja ezeket, természetesen hivatkozva a megfelelő szakirodalomra.
A 4 szerző (Lente Gábor, Csupor Dezső, Gunda Tamás, Kovács Lajos, mind kiváló tudós) úgy írta meg ezt a könyvet, hogy a laikusok is megérthessék a lényeget, de azért a kémiában járatosak se unják olvasni.
Néhány fejezetcím a könyvből:
Kell-e félnünk a vegyi anyagoktól?
Veszélyesek-e a mesterséges anyagok?
Valóban a tengeri só az igazi?
Méregteleníthető-e a szervezet?
Koffeinmentes-e a zöld tea?
El vagyunk savasodva?
Homeopátia: hatóanyag- és mellékhatásmentes gyógymód?
Mindenkinek bátran ajánlom az elolvasását!