Kémia érettségi: táblázatos feladat, elemző feladat

A legnagyobb buktatója a táblázatos feladatnak, ha ész nélkül nekikezdünk, anélkül, hogy elolvasnánk a táblázat fölött lévő szöveget. Hajlamosak vagyunk arra, hogy egyből a táblázatra ugorjunk, holott még előtte fontos információk vannak a szövegben, pl. 3 szénatomos molekulákat vagy redukálószereket keresünk. Ezt a részt legalább kétszer olvasd el, mielőtt a kitöltéshez kezdesz.

Fontos, hogy ha konstitúciós képletet kér, akkor ne feledkezz el a nemkötő elektronpárokról! Használd bátran a függvénytáblázatot, sok hasznos információt találsz benne!

Utóbbi két mondat vonatkozik az elemző feladatra is, amelyben általában kísérletet kell elemezni vagy anyagokat összehasonlítani. Van, hogy felsorolnak egy csomó anyagot és az egész feladat során azok közül kell választani. Erre figyelj, mert ez benne van a leírásban, hogy csak közülük lehet-e választani.

Nagyon figyelmesen kell elolvasni, hogy képletet vagy nevet várnak el, esetleg mindkettőt. Gyakran egy kísérlet tapasztalatait kell felsorolni, itt általában többes számban fogalmazva jelzik, hogy nem csak egyet kell írni.

Ha még átnéznéd a számítási feladatokat, akkor ebben itt tudok segíteni.

Palya Tamás

Palya Tamás

30 évig tanítottam gimnáziumban matematikát és kémiát. Jelenleg szabadúszó tanár vagyok.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hasonló cikkek

Függvénytáblázat

Ha magántanárként dolgozik az ember, annak az az (egyik) előnye, hogy belelát abba, hogy az iskolában tanító kollégák mit csinálnak, pontosabban a gyerek füzete és

Tovább olvasom »

Erdős Pál

Erdős Pál (1913.03.26-1996.09.20.) minden bizonnyal a nemzetközileg legismertebb magyar matematikus. Már négyéves korában kétjegyű számokat szorzott össze és önállóan felfedezte a negatív számokat. Szakterülete a

Tovább olvasom »